5 IT-valdkonna ametit, mis tagavad kiire töö leidmise

Infotehnoloogia maailm areneb kiirelt ja pidevalt ning seetõttu on sel tööturul alati vaja uusi inimesi, kes suudavad vastata nii ettevõtete, kui ka üksikisikute vajadustele. Karjääri valimine ühes selle valdkonna sektoris võib garanteerida hea sissetuleku ja võimaluse osata ametit, mis võib tänapäeval olla üks nõutumateist ametitest, tagades töökoha leidmise vaevata. Lisaks saab IT-valdkonnas mitmes erinevas suunas spetsialiseeruda, mis pakub mitmeid võimalusi ka kindlasti järgmisteks aastakümneteks. Siin on mõned näited algtaseme oskusega ametitest, mida saate hakata õppima kohe, et töötada maailma ühes huvitavaimas valdkonnas.

1. Veebiarendaja

Järjest enam internetikesksemaks muutuvas maailmas on neil, kes oskavad kodulehti luua, võimalus leida tööd ilma liigsete probleemideta. See on amet, mis on tavaliselt üks esimesi valikuid neile, kes soovivad töötada IT-valdkonnas ja võimaldab väga lihtsat tööpraktikat erinevates kontekstides, alates klassikalisest ettevõttest kuni füüsilisest isikust ettevõtjani. Internetis on ka palju erinevaid veebilehti, mis aitavad IT-sektoris kiirelt sobiva töökoha leida. Näiteks üks neist on siin Nico – IT töökohad.

Sellele töökohale pääsemiseks ei ole vaja ülikooolikraadi ja on palju kvaliteetseid koolitusi, mis võimaldavad teil süvendada veebiarendaja tehnilise tausta kõige olulisemaid aspekte. Üldiselt pole õppides vaja liiga palju teoreetilisi tunde, vaid kindlasti võimalikult palju kogemusi ehk praktikat, mida on suures osas võimalik ka ise õppida ja proovida.

2. IT kasutajatoe tehnik

Kui töötajal on tööajal arvutiga mis tahes probleeme, tulevad mängu inimesed, kes oskavad ja saavad praktiliselt reaalajas abi pakkuda. IT kasutajatoe tehniku ​​tööülesanded ulatuvad tarkvara ja riistvara installimisest kuni võrguprobleemide lahendamiseni. See amet on äärmiselt oluline iga ettevõtte laitmatu toimimise tagamiseks. Selle ameti õppimine on ka esimene samm, mida teha, et liikuda lähemale ka teistele ametitele, mille jaoks on vaja omandada rohkem spetsiifilist kvalifikatsiooni.

3. Andmebaasi administraator

Andmebaasi haldamise eest vastutavate isikute ülesanne on hallata ja korraldada tohutul hulgal ettevõtte tegevusega seotud andmeid, tagades nende turvalisuse ning uuendades nende kiirust ja kasutatavust. Samuti tuleb tegeleda andmete salvestamise ja varundamisega. See on ülioluline ülesanne eelkõige nendele tootmisettevõtetele, kes tegutsevad otse klientidega, nagu näiteks pangad, haiglad ja muud riigiasutused. Oma võimaluste piires toimiv andmebaas võimaldab ettevõtetel kogutud andmeid analüüsida, et omada kasulikku baasi kasvustrateegiate ja kursimuutmiseks vajalike muudatuste kavandamiseks.

4. Tarkvaraarendaja

Tarkvaraarendajad vastutavad arvutites, mobiiltelefonides ja muudes kaasaskantavates ja mittekaasaskantavates seadmetes töötavate süsteemide ja rakenduste loomise eest. Need programmid on tavaliselt loodud selleks, et võimaldada ettevõttel täita konkreetseid ülesandeid, hallata andmeid ja võimaldada parimat koostööd töörühma liikmete vahel.

Tarkvara hulk, mida me tänapäeval vajame, on meeletu, seega ka siin on tegemist hädavajaliku professionaalse ametiga, ilma milleta ettevõtted hakkama ei saaks. Sihipärane ettevalmistus selleks ametiks toimub spetsiifiliste kursuste kaudu, kuid ka ülikoolikraad võib aidata saavutada kõrgemal tasemel teoreetilise ettevalmistuse.

5. Küberturvalisuse analüütik

Seda tüüpi tehnilise töötaja peamine ülesanne on kaitsta ettevõtte kõiki süsteeme ja võrke küberrünnakute eest. See tähendab tööd, mille eesmärk on rakendada turvameetmeid ja mis tahes sissetungide uurimist, et oleks võimalik ohule õigeaegselt reaalajas reageerida, et kahjusid piirata. Selle ameti selgeks õppimine tasemel, mis tagaks teile kindla töökoha, võib algselt nõuda veidi rohkem aega kui teiste ametite õppimine, kuid pidevalt muutuvas tehnoloogilises maailmas muudab turvasüsteemide tõhusaks muutmise vajadus selle ameti IT-maastikul üheks nõutuimaks.

Terje
Autor Terje 7 artiklit
Terje on aastaid olnud ajakirjanik erinevates väljaannetes. Täna on ta kodune ema, kes aeg-ajalt avaldab oma arvamusi ja kogemusi elust.