Investeerimine peale koroona viirust

Teatavasti koroona tabas kõiki ootamatult. Majanduskriisid käivad ja tekivad teatud reeglipärasusega. Reeglipärasus mineviku arvestedes on aken keskmiselt 10 aasta peale. Teisisõnu suurem majanduskriis tabab maailma keskmiselt iga 10 aasta tagant. Viimne majanduskriis sai alguse 2007 aasta lõpus ehk sisuliselt 2008 aastal. See näitab, et viimane niinimetatud koroona kriis saabus 12 aastat hiljem.

Kriis oli ootamatult kiire ja majandus muutus praktiliselt päevadega. Kõik need, kes oskasid seda arvestada ei osanud aga arvestada seda, et asi käib nii kiirelt ja ootamatult. Usuti ikka nädalate ja kuude mõjusse, mitte päevade ja tundide mõjusse.

Paljude investeerijatega rääkides selgus, et magati maha see päris õige põhi. Seda just aksiaturgu silmad pidades. Samas keegi veel ei tea, kas tuleb W või V kujuline kriis. Seega ollakse ka teataval määral ootseisundis. Samas oli võimalik kasvõi Microsoftiga teenida mõne kuuga üllatavat suurt kasumit aktsiate näol. Ja ka Eestimaised Tallink, Tallinna Sadam või COOP pank tegid kiire V. Võitjad oli ja ka kaotajaid samuti.

Kuhu siis tasuks hetkel investeerida just aktsiaid silmas pidades?

Erinevad analüütikud ja eksperdid on suhteliselt üksmeelselt viidanud tehnoloogia ja meditsiini valdkonna peale. Pilveteenused ja digiarendused on praegu kõige kiiremini kasvav ja ka koroonast võitev sektor. Meditsiin just vaktsiinide osas – kui osta õige ravifirma aktsiaid, kes hakkab tootma või vahendama koroona vaktsiini – väga suur kasv kindlasti terendamas.

Krüpto ja kinnisvara on sellised suured küsimärgid. Hetkel saab väita kinnisvara langustrendist ca 10% ulatuses lähitulevikus aga keegi ei tea, mis võib järgmise poole aasta jooksul juhtuda kui….

Krüpto on selline endiselt hall ala ja ega seal mingeid prognoose teha on suhtkoht kaartidega ennustamine.

Hoidkem silma peal ja vaatame, mis juhtub – hetkel soovitaks hoida ja kui õige aeg käes siis all in!

Peeter
Autor Peeter 10 artiklit
Olen digi teemadega kokku puutunud terve oma senise elu ja praktika on juba 90ndate aastate algusest. Hoian erinevatel põnevatel teemadel silma peal ja proovin neid ka aeg-ajalt siis blogisse tuua.