Millist akupanka osta?

Olete soetamaks akupanka, kuid ei tea millist neist valida?

Uurisime erinevaid akupankasid ning toome välja olulised näitajad ja populaarsemad tooted.

See aitab langetada õige valiku, milline akupank on teie jaoks kõige sobilikum.

Mida peaks arvestama?

Tänapäeval on kaasaskantavad nutiseadmeid palju. Alustades nutitelefonides, nutikellades, sülearvutitest kuni kõlariteni. Kõik nad vajavad elekrit, mida saadakse akudest. Nutiseadmed on võimekad, aga kahjus aku vastupidavus pole neil kõige parem. Peale ühte päeva või loetud tunde on nad juba tühjad ning vajavad laadimist.

Laadimine autost ei ole just kõige mugavam ja eeldab tihti ka automootori töös hoidmist. Või tihti pole kohta, kus saaks laadimist teostada.

Selle probleemi lahendamiseks ongi loodud nn. akupangad. Mille otsene ülesanne on kaasas kanda vajaliku energiat, et seda siis rakendada selleks, et tühjaks saanud seadmeid uuesti laadida. Asukoht ei ole oluline, saate neid rakendada kasvõi telkides metsas.

Oleme välja valinud kolm populaarseimat toodet, mis sobivad keskmisele inimesele. Testitud tooted viitavad Saksamaa Amazoni, kus saate mugavalt ja turvaliselt osta. Täna liigub kaup Saksamaa Amazoni laost kiiresti kohale, vahest isegi kiiremini, kui seda suudavad kohalikud kaupmehed pakkuda. Amazoni võlu on ka selles, et mitte kunagi ei riski te erinevate probleemidega, mida võib ette tulla väiksemate vahendajate puhul.

Esimene oluline kriteerium on laadimise kiirus

Laadimise kiirus on oluline seetõttu, et kui viibite kodust eemal ja laadida ei ole igalpool võimalik. Ootamine on kindlasti üheks kriteeriumiks mille alusel akupanka valida.

Seda saab hinnata selle järgi, kui suur on akupanga väljundvõimsus amprites. Vahest näidatakse ka seda vattides (w). Mida suurem on võimsus seda kiiremini reeglina laadimine toimub. Uuemad akupangad võimaldavad ka kiirlaadimist. Paljudel akupankadel on ka mitu väljundpesa, millel on erinevad väljundvõimsused.

Teine oluline kriteerium on akupanga mahutavus

Akupangal on suurus ehk mahutavus ja seda tähistatakse milliampertundidega (mAh). Mida suurem on laaditava seadme mahtuavus seda suuremat mahutavust on vaja ka akupangal. Reeglina võib kaubandusvõrgust leida 2500, 5000, 10 000 ja 20 000 mAh mahutavusega akupankasid. Üldjuhul jäävad tänapäevased akupangad ikkagi 10 000 pluss näitajate juurde. Näiteks tavaline telefon on keskmiselt 2500-4000 mAh mahutavusega. Selle järgi saate arvutada, kui mitu korda te saate oma seadet laadida ennem kui akupanga mahutavus on maksimaalselt ära kasutatud.

Siin tasub ka alati mõelda selle peale, mitut seadet te kasutate. Kui on kasutusel nutitelefon, sülearvuti ja veel miskit siis ilmselt tasub valida võimsama mahutavusega akupank.

Millist akupanka osta aastal 2022

1. INIU Power Bank

Spetsifikatsioon

ColourBlack set
BrandINIU
Connector typeInput: USB-C, Output: USB-C, USB-A*2
Voltage5 Volts
Amperage3 Amps
Item dimensions L x W x H13.5 x 7 x 2.5 centimetres
Battery cell compositionLithium Polymer
Number of ports3

2. Anker Power Bank

Spetsifikatsioon

ColourClear white
BrandAnker
Connector typeLightning
Item dimensions L x W x H15.8 x 7.4 x 1.9 centimetres
Item weight349 Grams
Battery cell compositionLithium Polymer
Number of ports2

2. Samsung Power Bank

Spetsifikatsioon

ColourCosmic Grey
BrandSAMSUNG
Item dimensions L x W x H7 x 2.9 x 12.7 centimetres
Item weight0.17 Grams
Battery cell compositionLithium Ion
Number of ports1
Peeter
Autor Peeter 10 artiklit
Olen digi teemadega kokku puutunud terve oma senise elu ja praktika on juba 90ndate aastate algusest. Hoian erinevatel põnevatel teemadel silma peal ja proovin neid ka aeg-ajalt siis blogisse tuua.