Laoriiulid – kuidas valida?

Kuidas valida laoriiulit endale koju või keldrisse või garaaži? Tundub, et mis seal ikka rasket – siiski on. Laoriiulid on erinevas mõõdus ja erinevate asjade ning esemete jaoks on oma kindlad riiulid. Osasi riiuleid saab kokku monteerida nagu legosid ehk saab pidevalt vajadusel neid riiuleid uuendada ehk suurendada. Teised on jälle sellised fikseeritud ja piiratud funktsionaalsustega. Ehk küsimusi on rohkem kui vastuseid.

laoriiulid ja nende valik

Millised laoriiulite tüübid on olemas?

Esimene kõige klassikalisem laoriiulite tüüp on peenkaubariiul. Seda kasutatakse väiksemate asjade ja esemete paigutamiseks. Idee on paigutamisel mõelda ühe ühiku põhiselt. Ehk pisividinad ja esemed. Neid riiuleid tavaliselt kasutataksegi kodudes või väiksemates kohtades nagu väikepoed, kontorid, väikelaod ja tootmised jms. Peenkaubariiuleid iseloomustab kiire ja lihtne paigaldus, riiuliplaatide suur kandevõime ning lihtne võimalus ruumijaotuse muutmiseks ja võimalus riiulite jätkamiseks. See tähendab, et neid riiuleid saab alati edasi ehitada vajadusel.

Teine tüüp laoriiuleid on väikekaubariiulid. Nagu nimigi ütleb on tegemist väikekaupadega ja nendele mõeldud riiulitega. Väikekaubad on ühikust juba suuremad ja vajavad natuke suuremat pinda. Sinna alla kuuluvad  kaubad, mida hoiustatakse ja komplekteeritakse osa, karbi, kasti, või näiteks rehvi kaupa. Väikekauba laoriiulite tasapinna saab luua kasutades võretasapindasid või erinevast materjalist plaate. Väikekaubariiul on kasutatav väga paljudes erinevates kohtades.

väikekaubariiul

Kolmas tüüp laoriiuleid on konsoolriiulid ehk alusriiulid. Need siis on kõige suuremad riiulid ja nendes ladustatakse kaupa, mis on üldjuhul puitalustel. Kasutus ongi juba suurtematel ladudel ja tootmistel ning muudel tööstusaladel. Ladustada saabki nendel suuemaid esemeid nagu ehitusmaterjalid, torud ja muud sarnased esemed, mis on oma mõõtudelt juba suuremad.

Kui need tüübid endale selgeks teha saate juba kaevuda konkreetsete tüüpide alla ja valida erinevaid lahendusi. Eestis on laoriiuleid pakkuvad ettevõtteid mitmeid. Kindlasti leiate endale sobiva lahenduse.

Peeter
Autor Peeter 10 artiklit
Olen digi teemadega kokku puutunud terve oma senise elu ja praktika on juba 90ndate aastate algusest. Hoian erinevatel põnevatel teemadel silma peal ja proovin neid ka aeg-ajalt siis blogisse tuua.